Czy darmowe konto w banku jest najlepsze?

Banki starają się w coraz większym stopniu przyciągać nowych klientów darmowymi rachunkami bankowymi. Niestety wiele takich produktów bankowych jedynie z nazwy jest darmowa. Jednocześnie nie zawsze rachunek bez regularnej, comiesięcznej opłaty jest korzystny z punktu widzenia klientów. Najczęściej darmowe konto bankowe to rachunek, który prowadzony jest za pośrednictwem Internetu, czyli internetowych serwisów bankowych. Z tego powodu tego rodzaju rachunek jest przede wszystkim korzystny dla tych klientów, którzy realizują sporo zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych, mają regularny dostęp, w tym zdalny do Internetu.bezpieczne finanse

Przy darmowych rachunkach bardzo ważne jest dokładne sprawdzanie, czy bank nie nalicza dodatkowych opłat. Takie opłaty mogą dotyczyć różnych usług. Bezpłatne konto/a bankowe może mieć ograniczoną liczbę darmowych przelewów bankowych, stałych przelewów. W takim przypadku przekroczenie liczby darmowych przelewów w danym miesiącu przekłada się na konieczność zapłacenia za każdy, następny przelew, co oczywiście sprawia, że darmowe konto przeradza się w płatne a często koszt jego prowadzenia okazuje się większy od rachunku, za który regularnie płaci się comiesięczną opłatę.

Każde konto/a osobiste powinno być dopasowane do indywidualnych oczekiwań. Wiele osób nadal woli wiele informacji uzyskać bezpośrednio od pracowników banków. Podobnie korzystanie z usług bankowych bywa wygodniejsze dla klientów przy korzystaniu z oddziałów bankowych. W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie rachunek bankowy, który jest płatny, ale nie ma wysokiej, comiesięcznej opłaty. Dodatkowo dla wielu klientów najlepsze konta bankowe to rachunek, który jest oprocentowany. Płatne rachunku osobiste najczęściej zapewniają niewielkie oprocentowanie, które pozwala na zabezpieczenie przechowywanych środków finansowych na koncie przed działaniem inflacji.

Najlepszym sposobem na sprawdzenie poszczególnych ofert rachunków bankowych jest porównanie ofert banków. Wystarczy zobaczyć ranking kont bankowych, który pozwala zobaczyć nie tylko, które konto jest najtańsze, ale również ile kosztują poszczególne usługi oferowane do rachunku. Pozwala to również dobrać najlepsze usługi, z których można korzystać przy posiadaniu rachunku bankowego w wybranym banku.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
kredyty hipoteczne - oprocentowanielokat.info
Na co trzeba zwrócić uwagę wybierając kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to szybki sposób na posiadanie własnego mieszkania. Wiele osób uważa, że jeśli rata takiego kredytu jest najniższa to...

Zamknij