Definicja i charakterystyka lokat rentierskich

Lokata rentierska jest mało popularną formą inwestowania wolnych środków finansowych ze względu na to, że znajduje się w ofercie niewielu placówek bankowych oraz żeby przyniosła oczekiwany zysk wymaga posiadania bardzo dużego kapitału.

Wypłata odsetek w lokacie rentierskiej

W odróżnieniu od lokat zarówno krótko jak również długo terminowych, w przypadku kkapitałtórych procentowe odsetki wypłacane są przez placówki bankowe po zakończeniu terminu ich założenia przy lokacie rentierskiej wypłacane są w z góry ustalonych, regularnych terminach.

Lokaty bankowe, terminowe a lokata rentierska

Porównywanie lokat terminowych z rentierskimi należy zacząć od wyjaśnienia zalet oraz ich wad. Lokata rentierska jest pewnego rodzaju formą lokaty długo terminowej i założona może zostać w zależności od oferty placówki bankowej oraz preferencjo klienta na okres od dwunastu do trzydziestu sześciu miesięcy. Wadą lokaty rentierskiej w porównaniu do klasycznych form lokat terminowych jest brak kapitalizacji odsetek. Gdy w przypadku po zakończeniu każdego terminu umowy na lokatę terminową jej kapitał powiększa się o wypłacone odsetki i przy kolejnej umowie generuje wyższe zyski to w przypadku lokaty rentierskiej kapitał nie ulga zmianie. W rezultacie nawet takie samo oprocentowanie lokat w pierwszym przypadku może wygenerować zdecydowanie większe zyski.

Zalety lokaty rentierskiej

Jej największą zaletą jest stały wpływ naliczonych przez bank odsetek na konto klienta w regularnych odstępach czasu co przy kapitale o dużej wartości finansowej zdeponowanym w formie lokaty może przynieść stały dochód. To oferta przede wszystkim przeznaczona jest dla osób bardzo majętnych, które zyski z lokaty mogą traktować jako stałe a nawet podstawowe źródło miesięcznego dochodu. Kolejnym walorem jaką ma lokata rentierska jest to, że jej kapitał nie jest w całości zamrożony jak w przypadku klasycznej lokaty długoterminowej.

Szalenie istotną dla wielu klientów cechą lokaty rentierskiej ze względu na deponowany bardzo duży kapitał jest możliwość negocjowania z placówką bankową, z którą zdecydowaliśmy rozpocząć współpracę stopy procentowej. Przeciętnie w przypadku zakładania tego rodzaju lokat banki proponują swoim klientom oprocentowanie w przedziale od czterech do sześciu procent.

Przyglądając się ofercie lokaty rentierskiej jaką w dzisiejszych czasach proponują placówki bankowe świadczące usługi na terenie naszego kraju można śmiało potwierdzić zdanie fachowców specjalizujących się w finansach, że jest to najlepsza lokata dla osób, którym udało się zgromadzić ogromny majątek i z regularnie wypłacanego oprocentowania wieść całkiem dostanie życie.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
depozyty terminowe
Oszczędzanie na lokatach terminowych – od czego zacząć?

Dawno już minęły czasy chowania pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie”. Współczesny Jan Kowalski poszukuje rozwiązań, które pozwolą mu w pewny i...

Zamknij