IKE – sposób na wysoką emeryturę

Zdecydowana większość młodych ludzi raczej nie myśli szczególnie poważnie o tym, jak w ogóle będzie wyglądała ich emerytura. W końcu młodość nie jest raczej czasem w którym możemy w jakikolwiek sposób przejmować się takimi właśnie rzeczami, co teoretycznie jest jak najbardziej zrozumiałe, ale w rzeczywistości takie podejście może na każdego z nas sprowadzić naprawdę ogromne szkody. Okazuje się bowiem, że system emerytalny w naszym kraju jest w chwili obecnej w tak głębokim kryzysie, że jeżeli każdy z nas nie podejmie jak najwcześniej jakichkolwiek samodzielnych działań na rzecz zapewnienia sobie odpowiedniego zabezpieczenia finansowego na starość, to po zakończeniu pracy zawodowej zwyczajnie zostanie z niczym.emeryci

Jak najbardziej warto mieć tego świadomość, bowiem tylko jeżeli zdamy sobie sprawę z takiego zagrożenia będziemy mogli rzeczywiście skutecznie zacząć mu przeciwdziałać. Jest to bardzo ważne również i dlatego, że obecnie mamy w tej kwestii naprawdę ogromne możliwości – wystarczy tylko zainteresować się nieco kilkoma najważniejszymi rozwiązaniami związanymi z czymś takim, aby szybko się o tym przekonać.

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że na wysokość naszej emerytury w naprawdę ogromnym stopniu może wpływać całe mnóstwo różnych rzeczy. Do najważniejszych z nich z pewnością zalicza się to, do jak wielu filarów emerytalnych przystąpiliśmy – o ile dwa pierwsze są obowiązkowe, to już trzeci jest jak najbardziej dobrowolny, ale to właśnie nim w pierwszej kolejności powinien obecnie zainteresować się każdy, kto na starość chce cieszyć się odpowiednim zabezpieczeniem finansowym.

Trzeci filar to tak zwane indywidualne konto emerytalne, które jest obecnie bardzo często polecanym rozwiązaniem, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, bowiem korzystanie z czegoś takiego faktycznie może być rewelacyjną propozycją dla każdego z nas. Na pierwszy rzut oka działanie takie konta nie różni się zbytnio od innych kont oszczędnościowych dostępnych w bankach – z tą oczywiście różnicą, że zgromadzone na nim pieniądze otrzymujemy dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego. W rzeczywistości jednak IKE daje nam przede wszystkim sporą dobrowolność jeżeli chodzi o wybór sposobu, w jaki będziemy na nim oszczędzać. Mogą to być zarówno zwykłe wpłaty jak i nieco bardziej profesjonalne oszczędzanie – warto nieco się tym zainteresować i wybrać wśród nich coś, co będzie w pełni spełniało akurat nasze własne potrzeby.

Rzeczywiście skuteczne dbanie o swoją własną emeryturę z pewnością nie jest niczym prostym, ale równocześnie jest to niesamowicie wręcz istotna sprawa dla absolutnie każdego z nas. Naprawdę warto zatem nieco bliżej zainteresować się tym tematem i wybrać wśród wszystkich dostępnych tutaj rozwiązań coś rzeczywiście dla siebie idealnego. Fakt, w młodym wieku nie myślimy zbyt poważnie o takich właśnie kwestiach, ale z pewnością będziemy w stanie docenić ich niesamowitą wręcz wartość wtedy, gdy osiągniemy już wiek emerytalny.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
najtańsze kredyty
Jak policzyć rzeczywiste koszty kredytu gotówkowego?

Osoby ubiegające się o kredyt chcą wiedzieć wszystko o tym, ile będzie je kosztować jego zaciągnięcie. Dla ich wygody powstają...

Zamknij