Jak skutecznie pomnażać swoje oszczędności na lokacie?

Zgodnie z najnowszymi badaniami społeczeństwo bogaci się, co oznacza, że może operować większymi nadwyżkami pieniędzy. Statystyczny, pracujący Polak, posiada przynajmniej jedno konto bankowe, ale niekoniecznie je gdzieś inwestuje.oszczędności w banku

Nie jest to jednak opłacalne rozwiązanie, ponieważ pieniądze trzymane na zwykłym rachunku rozliczeniowym nie zyskują, lecz tracą na wartości. Co prawda, konta bankowe są minimalnie oprocentowane, jednak zważywszy, że niejednokrotnie musimy ponosić opłaty za ich utrzymywanie możemy mówić raczej o stratach niż zyskach. W co więc inwestować pieniądze? Gdzie je lokować, aby nie tylko nie traciły na wartości, ale same na siebie zarabiały?

Ryzyko ma znaczenie

Oczywiście to, co robimy z naszymi zaoszczędzonymi pieniędzmi zależy w dużej mierze od tego, jak duże ryzyko jesteśmy w stanie ponieść. Jedni z nas uwielbiają ryzyko, bez problemu i obaw przeznaczają nawet spore sumy pieniędzy na ryzykowne inwestycje, które nie dają stuprocentowej gwarancji na zarobek. Inni z kolei unikają ryzyka jak ognia. Wolą podchodzić do spraw finansowych z dużą dozą bezpieczeństwa. Wolą mieć stałą kontrolę nad domowym budżetem i nie angażować się w działania, które nie dają żadnej gwarancji. Zarówno dla jednych, jak i drugich banki przygotowywały szereg produktów, z których jednym z ważniejszych są lokaty.

Atrakcyjne lokaty

Oczywiście lokaty bankowe są znane już od dawna, jednak co jakiś czas wprowadzane są nowości, które mają jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten produkt w oczach klienta. Jednym z nich jest wysokie oprocentowanie lokat, które jest głównym elementem wpływającym na ostateczny zysk z lokaty. Ale dzisiaj, w dobie dużej konkurencyjności banków przestało być ono jedynym elementem przyciągającym klientów. Dzisiaj banki wprowadzają w przypadku lokat dodatkowe atrakcje – na przykład umożliwiają wypłacenie środków bez utraty wszystkich zgromadzonych odsetek przed zakończeniem trwania umowy, czy gwarantują dodatkowe profity, możliwość udziału w loterii i wygrania dodatkowych pieniędzy i tak dalej. Dlatego właśnie warto sprawdzić ranking lokat wrzesień 2015 rozważyć przekazanie swoich zaoszczędzonych pieniędzy na lokatę, gdyż wówczas nie tylko je faktycznie zaoszczędzimy, ale i dodatkowo pomnożymy.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
a house stands on geldm,�?�?�?�£ coins and a blue
Jak przygotować się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny jest bez wątpienia jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Decyduje, bowiem o uzyskaniu odpowiedniego statusu mieszkaniowego...

Zamknij