Kwestie związane z zakładaniem konta osobistego

Jakie jest najlepsze konto bankowe? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Nawet gdyby je zadać osobie z wykształceniem ekonomicznym z pewnością nie potrafiłaby udzielić jej jednym zdaniem. Zależy to bowiem od tego, dla kogo miałoby być owo konto bankowe przeznaczone. Z pewnością dla wielu z nas przy wyborze konta osobistego ważne są finanse. Ma być ono jak najtańsze w utrzymaniu, a przy tym jak najwięcej nam oferować. Zatem: jakie jest najtańsze konto bankowe? Muszę Państwa zawieść. I tutaj odpowiedź nie jest prosta. najlepsze oferty banków

Kilka problemów

Odpowiedzi zależą od osoby, która konto zakłada. Banki oferują wiele rodzajów usług związanych z posiadaniem konta, zazwyczaj podobnych. Jednak w różnych bankach rozmaicie rozkładają się opłaty. Właściwie trudno znaleźć w stu procentach darmowe konto bankowe. W jednym z nich opłatami będą obwarowane przelewy. Nie będzie to więc atrakcyjne konto bankowe dla osoby, która robi ich wiele. W innych – korzystanie z karty płatniczej lub właśnie brak korzystania z niej. Czasem banki pobierają opłaty, jeśli transakcje kartą nie przekroczą w danym miesiącu odpowiedniej kwoty. Takie konto osobiste będzie więc złe dla kogoś, kto rzadko korzysta z karty.

Kolejny warte rozważenia zagadnienie stanowi kwestia korzystania z bankomatów. Dla właścicieli niektórych kont wszystkie urządzenia są darmowe. Jednak korzystający z innych kont osobistych są w o wiele gorszej sytuacji. Za darmo mogą korzystać tylko z wybranych bankomatów, a gdy pójdą do innych – muszą liczyć się z pobraniem z ich rachunku nadprogramowych złotówek. Takie konto będzie więc złe dla mieszkających w małych miejscowościach, gdzie wybór bankomatów jest ograniczony (a te bywają przecież nieczynne lub zepsute) lub dla starszych osób o ograniczonej mobilności. W takiej sytuacji zanim dokonamy wyboru konta bankowego należy rozważyć, do jakiego bankomatu będziemy mieć pełny i pewny dostęp.

Na koniec…

A gdy już przemyślimy te wszystkie kwestie i będziemy niemalże pewni naszego wyboru dotyczącego najlepszego konta bankowego warto jeszcze zerknąć na ranking kont osobistych czerwiec 2015, by się w swojej decyzji utwierdzić.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
koszty kredytu
Jakie usługi bankowe są niezbędne?

Aktualnie szeroko rozumiane usługi bankowe są już tak zróżnicowane, że każdy z nas może z nich korzystać w bardzo wielu...

Zamknij