Lokaty inwestycyjne i strukturyzowane – czym się charakteryzują?

Oprocentowanie lokat bankowych jest stale zmniejszane, co w efekcie powoduje potrzebę u osób oszczędzających dokonania pewnych zmian. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, aby zwiększyć dochód z obrotu kapitałowego, który gwarantuje bezpieczeństwo powierzonych oszczędności. Mowa tu oczywiście o lokatach inwestycyjnych, które banki popularnie nazywają lokatami strukturyzowanymi. Tego typu lokaty możemy swobodnie zakładać przez Internet.Porównanie lokat bankowych

Lokaty inwestycyjne

Ten rodzaj lokat oferują banki internetowe, towarzystwa ubezpieczeniowe i firmy doradztwa finansowego. Posiadają one zabezpieczenie do kwoty 100 tys. euro, co sprawia, że chronione są wszystkie środki finansowe inwestora, w przypadku, gdyby bank ogłosił upadłość. Takiej ochronie podlega również kapitał początkowy. Jest i druga strona medalu tego typu lokat. Część powierzonych funduszy na tej lokacie powierzona jest funduszom inwestycyjnym, co w efekcie umożliwia wypracowania należnych dla inwestora odsetek. Należy jednak zaznaczyć, że uzyskane dzięki tej lokacie odsetki są znacznie wyższe niż te, które można wypracować na lokacie terminowej. Dzięki temu łączymy razem ze sobą bezpieczeństwo i gwarancję większego zysku, a lokaty strukturyzowane coraz bardziej zyskują na popularności – o czym pisze oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-luty-2016.

Czy internetowe lokaty są bezpieczne?

Z racji tego, że internetowe lokaty inwestycyjne są stosunkowo młodym produktem bankowym zastanawiamy się nad tym, czy jest ona dla nas bezpieczna. Tego typu lokata jest świadczona na dwóch poziomach. Po pierwsze oszczędności przekazane w depozyt bankowy są chronione na wypadek upadłości banku. Należy również zaznaczyć, że limit ten jest wspólny dla wszystkich środków zgromadzonych przez inwestora, także na rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowym. Jednak dla inwestora bardziej istotna jest ochrona oszczędności, którą wpłaci na tego typu lokatę. Nie należy martwić się o jakąkolwiek utratę kapitału ponieważ jego ochronę zapewnia depozyt bankowy, który de facto pochłania większą część kapitału początkowego. Kapitał początkowy w przypadku lokaty inwestycyjnej pracuje na przyszłe odsetki, które po wygaśnięciu umowy otrzyma inwestor.

Zysk z lokaty inwestycyjnej

Ten rodzaj lokat bankowych inwestorowi gwarantuje uzyskanie większego zysku, a to wszystko za sprawą skierowaniu pewnej części kapitału do funduszu inwestycyjnego. W ten sposób inwestor korzysta z dźwigni finansowej, co sprawia, że może on jednocześnie uzyskać znacznie lepsze efekty niż w przypadku innych lokat bankowych.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
najlepsze lokaty
Jakie produkty kredytowe są najpopularniejsze?

Różnego rodzaju usługi kredytowe praktycznie od niepamiętnych czasów zaliczają się do zdecydowanie najważniejszych obszarów działalności każdego banku. Właśnie dlatego nie...

Zamknij