Na co uważać zaciągając kredyt gotówkowy?

Zewsząd otaczają nas oferty kredytowe różnych instytucji bankowych i para bankowych oraz pozostałych instytucji finansowych. Chcąc zaciągnąć niektóre z nich nie potrzebujemy nawet żadnych zaświadczeń, nikt nie będzie sprawdzał naszej historii kredytowej, a w związku z tym możemy zaciągać wiele kredytów. Co jednak jeśli nagle będziemy mieli problemy ze spłatą poszczególnych rat kredytowych? W takim wypadku przychodzi nam z pomocą kredyt konsolidacyjny.kredyty bankowe

Pułapka kredytowa

Czasami zdarzają się nieprzewidziane wydatki. Trzeba pomalować pokój dziecka, dach przecieka, samochód zaczyna coraz bardziej szwankować, komputer odmawia już posłuszeństwa, a meble dawno zjadły korniki. W takim wypadku najlepsza będzie pożyczka lub kredyt. Dochody domowników są wystarczające, by udało się spłacać kredyt. Jeśli już mamy jeden, to łatwiej nam zdecydować się na kolejny. W końcu to przecież tylko kilka mniejszych rat do opłacenia w miesiącu. A co jeśli nagle wydarzy się coś nie przewidzianego, a my nie poradzimy sobie ze spłatą naszego zadłużenia? Jeden z domowników zachoruje, straci pracę, ulegnie wypadkowi i będzie potrzebna rehabilitacja? Trudno nam będzie spłacać kredyty, odsetki zaczną rosnąć, a nasze zobowiązania powiększą się jeszcze bardziej. Nic nie da nam zaciąganie kolejnych kredytów na spłatę poprzednich. W takim wypadku najodpowiedniejsze będą kredyty konsolidacyjne. Ma je w swojej ofercie praktycznie każdy bank działający na naszym rynku.

I dla młodszego i dla starszego

Obecnie oferowany przez banki kredyt konsolidacyjny jest dużo łatwiejszy do zaciągnięcia. Nie ważne, czy mamy dwadzieścia lat, czy może sześćdziesiąt. Jest on jednakowo dostępny dla każdego. Przecież w każdym wieku możemy mieć jakieś problemy finansowe. Coraz częściej obecnie zdarza się, iż coraz młodsze osoby wpadają w pułapki kredytowe i jedynym dla nich rozwiązaniem jest konsolidacja kredytów. Dolną granicą wiekową jest jednak cały czas osiemnaście lat. Taka granica wieku obowiązuje w większości obostrzeń prawnych w naszym kraju.

Jedna rata zamiast kilku

Posiadając na przykład jeden duży kredyt i kilka mniejszych zaciągniętych w nagłych wypadkach, często możemy po prostu nie radzić sobie z ich spłatą. Nie ważne czy mamy dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat. Z pomocą przychodzi nam wtedy kredyt konsolidacyjny. Z uzyskanych w ten sposób środków możemy spłacić nie tylko poszczególne kredyty, ale i jeszcze wygenerować jakieś wolne środki na dowolny cel. Kredyt tego rodzaju zapewnia nam oprócz niższej raty również i dłuższy okres kredytowania.

Wyróżnić możemy kredyty konsolidacyjne hipoteczne, gdzie zabezpieczeniem spłaty naszego kredytu jest posiadana hipoteka oraz kredyty konsolidacyjne bez hipoteki, czyli gotówkowe. W takim wypadku oprocentowanie kredytu jest nieco wyższe, przyznawany jest on na krótszy okres czasu i na mniejszą kwotę, jednak bank nie wymaga zabezpieczenia naszego kredytu.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Każdy bank działający na rynku oferuje kredyt konsolidacyjny na różnych warunkach. Najczęściej jednak możemy liczyć na zawieszenie spłaty jednej raty raz w roku, okres kredytowania nawet do czterdziestu lat, bogatą ofertę ubezpieczenia kredytu oraz wysokie kwoty kredytu.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
produkty oszczędnościowe
Poszczególne rodzaje oprocentowania depozytów terminowych

W rozmaitych ofertach poszczególnych banków spotykamy się z różnymi formami oprocentowania depozytów. Z punktu widzenia klienta są to niezwykle istotne...

Zamknij