Najlepsze lokaty walutowe w dolarach

Najlepsze oprocentowanie tego typu lokat krótkoterminowych proponuje Raiffeisen Polbank. W ramach R-lokaty na nowe środki możemy uzyskać 0, 8% w skali roku. Lokatę możemy założyć na okres 3 miesięcy, a ilość środków finansowych, które możemy na niej ulokować, wynosi od tysiąca do 50 tysięcy dolarów. Oferta dostępna jest wyłącznie w oddziale banku, dodatkowo musimy posiadać konto walutowe w tym banku.Bankowość internetowa

Inną propozycję, również atrakcyjną, przestawia nam Bank Millenium. Dzięki Lokacie Millenet możemy uzyskać 0, 6% w skali roku. Okres jej trwania to 155 dni, natomiast możemy założyć już ją dysponując stosunkowo niewielką kwotą 200 dolarów. Podobnie jak w Raiffeisen, podstawowym wymogiem do jej otworzenia jest posiadanie konta walutowego w Millenium, natomiast możemy ją założyć poprzez system internetowy Millenet.

Najlepsze lokaty średnioterminowe

Najlepszą lokatę w tym miejscu proponuje nam Getin Bank. Dzięki jego lokacie walutowej możemy zyskać 0, 75% w skali roku. Lokata ta otwierana jest na okres 6 miesięcy już od 100 dolarów. Co ciekawe, możemy założyć ją w oddziale banku i nie potrzebujemy posiadać w nim jednocześnie rachunku osobistego. W przypadku likwidacji lokaty po upływie miesiąca otrzymamy tylko część odsetek na poziomie 0, 05% w skali roku.

Również Noble Bank proponuje nam ciekawe rozwiązanie. Dzięki Oszczędnościowej Lokacie Terminowej możemy oczekiwać zysków rzędu 0, 75% w skali roku. Również otwierana jest na okres 6 miesięcy, natomiast charakteryzuje się dużo wyższą kwotą niezbędną do jej otwarcia – czyli 10 tysięcy dolarów. Automatycznie jest traktowana jako lokata odnawialna, przy czym jeśli dokonamy jej likwidacji po upływie jednego miesiąca, otrzymamy 0, 1% wypracowanych do tej pory odsetek. Zobacz ranking lokat bankowych 2015 – to aktualne zestawienie ofert banków.

Najlepsze lokaty długoterminowe

Najlepszą propozycję przedstawia nam ponownie Getin Bank. Na lokacie walutowej, której okres trwania wynosi 3 lata, możemy spodziewać się zysku wynoszącego 1, 15% w skali roku. Otworzyć możemy ją już od kwoty 100 dolarów. Nie musimy posiadać rachunku osobistego, po zakończeniu lokaty środki zostaną nam zwrócone bezpłatnie na wskazany rachunek bądź wypłacone gotówką.

Równie wysokie oprocentowanie proponuje nam Noble Bank w postaci Oszczędnościowej Lokaty Terminowej zakładanej na okres 3 lat. Drobnym minusem jest stosunkowo duża kwota 10 tysięcy dolarów, niezbędnych do jej otworzenia. Automatycznie zakładana jest jako lokata odnawialna.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
depozyty terminowe
Kwestie związane z zakładaniem konta osobistego

Jakie jest najlepsze konto bankowe? Wbrew pozorom odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Nawet gdyby je zadać osobie...

Zamknij