Nowoczesne rozwiązania na bankowych kontach internetowych

Zaczynając współpracę z kontem internetowym, niezależnie czy jest ono dodatkiem do tradycyjnego konta bankowego, czy są to typowo wirtualne konta bankowe, wiele osób docenia możliwości oferowane przez Internet, szybko zapominając o wizytach w oddziałach banków.
polskie bankie
Konta internetowe dają te same możliwości co tradycyjne konta bankowe. Bieżące konta osobiste umożliwiają standardowy obrót własnymi środkami finansowymi, natomiast konta oszczędnościowe, składanie odpowiednio oprocentowanego depozytu bankowego. Ważne jest jednak, że wszelkie usługi dostępne są w domu, pracy, w podróży, czy z innego miejsca na Ziemi, bez konieczności składania wizyt w oddziałach banków. Do dodatkowych możliwości należy znaczne usprawnienie dokonywania zakupów internetowych, w przypadku których płacenie gotówką kurierowi przywożącemu zamówiony towar jest znacznie droższe od dokonania przedpłaty.

Koszty prowadzenia rachunku internetowego

Przeciętny klient banku nie zastanawia się nad różnicą pomiędzy kontem wirtualnym, a kontem internetowym. Te jednak istnieją i mają swoje odzwierciedlenie również w opłatach związanych z posiadanym kontem.

Konto bankowe wirtualne zazwyczaj jest bezpłatne, bądź łączy się z bardzo niskimi opłatami. Udostępniają je banki tradycyjne, jak i banki wirtualne, gdzie trudno o oddział bankowy. Obsługa tego rodzaju konta należy w całości do klienta, dlatego warto, aby osoba decydująca się na konto wirtualne posiadała choćby podstawy obsługi komputera i sieci Internet.

Konta bankowe internetowe, tak te bieżące, jak i konta oszczędnościowe, oferowane są przez tradycyjne banki jako dodatek do zwykłego konta bankowego. Opłaty za posiadanie takiego konta plasują się na różnym poziomie. Podstawę stanowią tu opłaty za prowadzenie zwykłego konta bankowego. Przelewy internetowe i zlecenia stałe mogą być nieco tańsze niż w oddziale, lecz nie koniecznie. Banki mogą również doliczać określoną kwotę obciążającą rachunek za dostęp do konta internetowego, przez co może się ono stać nawet droższe niż tradycyjne. Jednak jeśli klient nie planuje przeniesienia konta do innego banku, a swój czas dobrze sobie ceni, warto wydać te parę złotych miesięcznie więcej, zyskując niejednokrotnie kilka do kilkunastu godzin dla rodziny lub przyjaciół.

Lokaty terminowe to zdecydowanie najbardziej popularne bankowe produkty inwestycyjne w naszym kraju. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim ogromnemu bezpieczeństwu. Wszelkie środki zgromadzone na depozytach bankowych są bowiem gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oprocentowanie lokat to główny wyznacznik atrakcyjności danej lokaty. Serwis przedstawia aktualne wartości oprocentowania najlepszych lokat bankowych.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać najlepszy kredyt dla firm?

Kredyt dla firm w większości przypadków wygląda bardzo podobnie jak oferty kredytów dla osób prywatnych. Każdy bank będzie musiał przede...

Zamknij