Oszczędzanie bez ponoszenia zbędnego ryzyka

Oszczędności dzisiaj mało kto posiada. Prawa rynku są bezlitosne, a sytuacja w kraju nie mobilizuje do ekonomicznego życia. Jednak wiem, że najmniejsze nawet wolne środki, mogą być umiejętnie wykorzystane, lub zagospodarowane. Dobrze dobrana lokata bankowa to pewny zysk. Przecież nie tracę niczego, a wiem, że mogę zyskać: o tym, ile zyskam, decyduje oprocentowanie lokat, które naliczane jest w skali roku.ranking najlepszych lokat

Aby móc realnie spełnić swoje marzenia, powinnam nauczyć się dobrze zorganizowanego życia. Bankowość i finanse to przecież dziedzina nauk, wymagająca solidności, precyzji i uporządkowanej wiedzy. Matematyczna smykałka pozwoli na szybkie obliczenie zysków. Pamiętać trzeba, że oprocentowanie lokat liczone w skali roku.

Jakie może być oprocentowanie?

Okazuje się, że lokata może mieć zmienne lub stałe oprocentowanie lokat, które dyktowane jest przez ogólne tendencje rynkowe, lecz również decyzje RPP i NBP. Według rankingów, wynika że atrakcyjne oferty znaleźć można w Getin Banku, FM Banku, czy BGŻ Optima. Istotne jest to, żeby przy wyborze, kierować się tym, by lokata była opatrzona możliwie jak największym oprocentowaniem.

Oszczędne życie to spokojne życie. Warto pamiętać o tym, by zawsze mieć „wolne środki”, na tzw. czarną godzinę. Zapewnić to może lokata długoterminowa, lub krótkoterminowa – zależy to od potrzeb Klienta. Wysokie oprocentowanie lokat to wysoki zysk na Twojej lokacie.

W nadchodzącym roku, nie należy spodziewać się wysokich stóp procentowych – o obniżkach wiadomo od dawna. Jednak, jakie by oprocentowanie lokat, nie było, tak zawsze wygeneruje dodatkowe środki.

Spokojnie patrzę w przyszłość

Krótkoterminowa lokata to rozwiązanie dla tych, którzy chcą w szybkim tempie zyskać określone pieniądze. Długoterminowe depozyty bankowe z zasady mają niższe oprocentowanie lokat, jednak pewniejszy zysk, zwłaszcza gdy jest ono stałe.

Sytuacja gospodarcza jest coraz cięższa, dlatego banki tworzą coraz nowsze i atrakcyjniejsze oferty. Wiadomo już, że lokata długoterminowa będzie udzielana częściej (tak przynajmniej planują banki). Niestety, oprocentowanie lokat długoterminowych rzadko będzie sięgał 6% w skali roku.

Jeśli jednak, uzbroimy się w cierpliwość, powierzymy swoje oszczędności bardzo doświadczonej instytucji, tak doczekamy się pożądanego rezultatu. W finansach jak w życiu, raz na wozie, raz pod wozem. Kiedy są gorsze czasy, nastąpią i lepsze. Dla Klientów starających się o lokatę, wiadomość o tym, że oprocentowanie lokat będzie niższe – przygnębia, ale cieszą się ci, którzy spłacają kredyt hipoteczny.

Profesjonalnie wybrana lokata zapewni to, że w razie jakichkolwiek kłopotów, po upływie czasu trwania umowy, bank wypłaci kapitał z odsetkami. Niczego nie tracę.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
inwestycje finansowe
Jak znaleźć najlepszą lokatę?

Każdy lubi trzymać gotówkę odłożoną na czarną godzinę. Potrzeba ta obecnie stawać się będzie coraz mocniejsza, biorąc pod uwagę doniesienia...

Zamknij