Oszczędzanie dla zamożnych – czyli o lokatach rentierskich

Banki starają się przyciągnąć do siebie różne grupy docelowe. Ostatnio Bank Zachodni wystosował akcję promocyjną skierowaną do ludzi poniżej 30-stki. Wiele z produktów oferowanych przez banki to produkty dla młodych małżeństw czy osób w podeszłym wieku. Istnieje też specyficzna grupa klientów – klienci zamożni. Taki klient od zawsze był przedmiotem walki. By przyciągnąć takich klientów bank musi oferować produkty na zdecydowanie lepszych niż standardowo warunkach.inwestowanie pieniędzy

Po pierwsze negocjacje

Gdy chcemy zdeponować w banku większą sumę pieniędzy już na starcie nasze oprocentowanie będzie wyższe. Co ciekawe, w niektórych bankach możemy sobie pozwolić na dalsze negocjowanie oferty. Gdy mamy przynajmniej 50 000 zł możemy na przykład negocjować wysokość naszego oprocentowania w BZ WBK, BPH czy Banku BGŻ. To ile możemy wynegocjować, zależy od sytuacji na rynku. Jeśli bank potrzebuje dodatkowych depozytów, wówczas może nam się udać ugrać zdecydowanie więcej. Poza wysokością oprocentowania negocjowaniu podlega też okres trwania lokaty czy konsekwencje jej wcześniejszego zerwania.

Po drugie obligacje i rządowe bony skarbowe

Jeśli dysponujemy kwotą przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych, to wówczas możemy się pokusić o wykupienie obligacji korporacyjnych bądź rządowych bonów skarbowych. Te pierwsze są nadzieją na naprawdę duże zarobki, związane jest jednak z nimi większe ryzyko niż w przypadku lokat czy bonów skarbowych.

Po trzecie fundusze inwestycyjne

Kolejny z produktów, gdzie zamożni mogą liczyć na preferencyjne warunki. Przede wszystkim można oszczędzić na wysokości opłaty dystrybucyjnej, która im większa wpłacana przez nas kwota, tym jest niższa.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
bankowość inwestycyjna
Stress testy w polskich bankach

Europejskie banki często poddawane są europejskim stress testom. Z polskich banków jedynym, który został poddany tym testom był PKO BP....

Zamknij