Ranking kont oszczędnościowych

Wśród rozlicznych ofert kont oszczędnościowych znajdziemy takie, które będą bardzo dla klienta korzystanie, ale i takie, które w porównaniu do innych wypadną bardzo słabo. Podobnie jest zresztą ze wszystkimi innymi usługami bankowymi. W zależności od tego na jakie zyski dana instytucja w obecnej chwili liczy, takie też oferty przygotowuje dla swoich stałych lub nowych klientów. W obecnej chwili najlepszymi ofertami kont oszczędnościowych dysponują takie banki jak: GetinOnline, Getin Bank, Open Finance czy Orange Finanse. Czym jednak różnią się od siebie te oferty i czy rzeczywiście w ogóle się różnią?Oszczędzanie i inwestowanie

GetinOnline i Getin Bank

GetinOnline zachęca klientów przede wszystkim oprocentowaniem w wysokości 4% od sumy 0, 01 zł do 10 000 zł, co stanowi jedną z najlepszych ofert w tej kwestii na rynku kont oszczędnościowych. Warunkiem niezbędnym jest posiadanie w tym banku konta osobistego, do którego będzie przypisane konto oszczędnościowe. Przy czym każdy klient może posiadać trzy takie rachunki. Należy zwrócić również uwagę, iż kapitalizacji dokonuje się tuta raz w miesiącu, co działa również na korzyść banku, jeżeli chodzi o pozyskiwanie klientów. Jeżeli chodzi o wypłatę środków zgromadzonych na koncie, to pierwszy przelew w miesiącu jest tutaj bezpłatny, jednak każdy kolejny obciążony jest prowizją w wysokości 4, 99 zł – zarówno w przypadku przelewu zewnętrznego, jak i wewnętrznego.
W przypadku Getin Bank, zasady są bardzo podobne. Główna różnica polega na tym, że klient może tutaj założyć dowolną ilość rachunków. Pierwszy przelew w miesiącu również jest bezpłatny, jednak każdy kolejny obciążony jest prowizją w sumie 9, 99.

Open Finance

Bank Open Finance oferuje konto oszczędnościowe na niemal identycznych warunkach, jak GetinOnline. Subtelna różnica polega na tym, ze oprocentowanie 4% obejmuje stan konta między 1, 00 zł a 10 000 zł. Różnica, ta jest właściwie niezauważalna, można więc uznać, że oba banki posiadają podobnie dobre warunki.

Orange finanse

Orange Finanse oferuje konto oszczędnościowe już na nieco innych warunkach niż trzy wyżej wymienione instytucje. Tutaj samo oprocentowanie już jest nieco niższe – czyli 3, 5 % przy sumie od 0, 10 zł do 10 000 zł. Orange zachęca jednak klientów codzienna kapitalizacją. Każdy klient może również otworzyć dowolną ilość rachunków.
Decydując się na odłożenie pieniędzy na konto oszczędnościowe styczeń 2016, warto na bieżąco śledzić oferty i promocje poszczególnych banków.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
emerytura
Lokaty – dlaczego tak je lubimy?

Lokaty bankowe zyskują w ostatnich latach bardzo dużą popularność. Dlaczego? Oszczędzanie było dla Polaków ważne od zawsze. Jednak obecnie zaczynamy...

Zamknij