Stawiamy na pewność i stabilny zysk

Choć więcej zyskalibyśmy grając na giełdzie, handlując nieruchomościami, a nawet inwestycjami w obligacje Skarbu Państwa, najwięcej kapitału wkładamy w lokaty bankowe. Przebrnęły z powodzeniem kryzys ekonomiczny i wciąż – nie bez pomocy kampanii reklamowych – są najczęściej wybieranym sposobem odkładania oszczędności.najlepsze lokaty

Nagłośnienie lokat…

Choć porównanie lokat z wyżej wymienionymi sposobami oszczędzania nie wypada na korzyść lokat, ich przewagę budują szeroko zakrojone kampanie reklamowe. Z billboardów w centrach miast, witryn banków i folderów reklamowych uderzają w nas co chwila ogłoszenia o promocyjnej lokacie z atrakcyjnym oprocentowaniu, sygnowany postacią i podpisem aktora lub celebryty.

plus konserwatyzm…

Konserwatywne podejście do oszczędzania również ma swój wydźwięk w popularności lokat bankowych. Jesteśmy zdecydowanie skłonni do „zachomikowania” swoich pieniędzy. Nie robimy tego w klasyczną, domową skarpetę, lecz rozglądamy się po bankach i sprawdzamy ranking lokat, które proponują nam najlepsze lokaty (oczywiście w ich mniemaniu). Dla własnej obiektywności nie warto spieszyć się, tym bardziej gdy nie mamy większego rozeznania w tej materii.

równa się dominacji lokat

Drugim obliczem konserwatywnego podejścia do oszczędzania jest nie tyle powściągliwość w dysponowaniu swoim portfelem co obawa przed alternatywnymi sposobami. Mechanizmy giełdy, a nawet fundusze inwestycyjne wciąż nie mogą równać się z lokatami jeśli chodzi o sposób nagłośnienia i inwestowania. Nie bez przyczyny okazuje się tutaj większe skomplikowanie mechanizmów giełdowych i funduszowych. Wyperswadowanie klientowi zalet lokaty nie zajmie więcej niż kilka minut. Zrozumienie złożoności funduszu złożonego ze strategii inwestycyjnej lub kilku rozmaitych źródeł (które pomnażają kapitał) czy mechanizmów giełdowych przyszłoby Kowalskiemu z dużo większą trudnością.

Chwyty marketingowe wespół z nastawieniem mentalnym przynoszą lokatom i bankom obfite korzyści. Od lat nie widzimy lepszego, pewniejszego sposobu oszczędzania niż lokaty bankowe.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
analiza finansowa
Co ma podstawowe znaczenie w przypadku kredytu mieszkaniowego?

Każda osoba, która ma w planach kredytowanie zakupu mieszkania, musi być świadoma tego, że wybór odpowiedniego kredytu ma podstawowe znaczenie....

Zamknij