Wybierz właściwy kredyt gotówkowy

Dzisiaj mnóstwo osób jest obciążonych jakimś kredytem, a czasem i kilkoma. Nie chodzi tu wyłącznie o kredyty w bankach lecz również są to raty za akcesoria RTV lub samochód. Gdy często musimy pamiętać o zapłaceniu kilku rat w ciągu jednego miesiąca, po krótkim czasie jest to kłopotliwe. I przykładowo w takiej sytuacji idealnym pomysłem jest nierzadko konsolidacja posiadanych przez nas zobowiązań. Chociaż hasło to jest często przytaczane w reklamach banków czy na łamach prasy, wielu spośród nas nadal nie zdaje sobie sprawy co ono znaczy. A jest to nic innego jak zaciągnięcie jednej pożyczki na wyrównanie wszystkich naszych zadłużeń. W taki sposób tak naprawdę zastępujemy kilka małych kredytów jednym większym. Dla niektórych osób takie rozwiązanie może wydawać się niemądre, jednakże w wielu sytuacjach bywa to najlepsze z możliwych rozwiązań.domowe wydatki

Jak więc działa taki kredyt konsolidacyjny?

Trzeba jedynie odwiedzić konkretne banki i zorientować się jakie takiego typu kredyty mogą nam zaoferować. W sporej mierze zależy to od typu posiadanych przez nas obciążeń finansowych, oraz od ich wysokości. Zazwyczaj jednakże kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, iż czas na ich spłatę jest rozłożony na długi okres czasu w związku z czym raty bywają mniejsze. Bywa to szczególnie korzystne dla osób, które miały kłopot ze spłatą wszystkich długów w tym samym miesiącu. W taki sposób bowiem mają one możliwość na zmniejszenie wydatków każdego miesiąca. W przypadku samych banków, które udzielają takowych kredytów, także jest to opłacalna transakcja. Przede wszystkim zyskują kolejnego klienta, który spłaca daną kwotę wraz z odsetkami, a to samo w sobie jest zyskiem. Po drugie, klient taki jest wiarygodny jeśli chciałby dostać kredyt konsolidacyjny zamiast uciekać przed spłacaniem swych zadłużeń.

Proponowane przez banki albo również pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne najczęściej dzielą się na dwa główne rodzaje. Pierwsze spośród nich noszą nazwę hipoteczne, ponieważ żeby je zdobyć potrzebne jest zabezpieczenie pożyczki w postaci hipoteki naszego domu lub innej nieruchomości. Przyczyną tego jest fakt, że w takich przypadkach konsolidacja kredytów jest obarczona dość dużą kwotą. Czas na spłatę bywa jednakże wówczas wydłużony a oprocentowanie niższe. Kolejny typ tego kredytu nazywamy z kolei gotówkowym i przyznaje się go na mniejsze sumy pieniędzy co sprawia, że nie wymaga się jakichkolwiek zabezpieczeń. Trzeba jednakże zauważyć, iż warunki związane z jego udzielaniem są nieco mniej atrakcyjne. Okres spłaty kredytu jest znacznie krótszy, a oprocentowanie nieco wyższe.

Related posts

Przeczytaj poprzedni wpis:
bankowość internetowa
Oszczędzanie – warto je rozpocząć jak najszybciej

Lokaty bankowe – z pewnością już o nich słyszałeś. Mówi się o nich przecież ostatnimi czasy naprawdę sporo i to...

Zamknij